europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

11 października 2019

Podsumowanie ETS 201910 października br. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie odbyła się Gala Europejskiego Tygodnia Sportu 2019 kończąca obchody kolejnej edycji tej inicjatywy w Polsce. Gospodarzem spotkania był Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Ministerstwo Sportu i Turystyki już po raz piąty włączyło się w obchody Europejskiego Tygodnia Spotu, pełniąc rolę Narodowego Koordynatora. Impreza skierowana była do organizatorów wydarzeń realizowanych w czasie trwania Tygodnia. Wśród gości nie zabrakło również Ambasadorów Europejskiego Tygodnia Sportu oraz przedstawicieli instytucji i fundacji wspierających polski sport.

Podczas Gali zostały zaprezentowane działania realizowane w całej Polsce terminie 23-30 września br. Podsumowano również wydarzenia, które odbywały się w ramach Strefy Aktywności Europejskiego Tygodnia Sportu, która przez cały tydzień działała na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W tym roku liczba zarejestrowanych wydarzeń sportowych na mapie Europejskiego Tygodnia Sportu wyniosła prawie 600. Między 23 a 30 września 2019 we wszystkich wydarzeniach organizowanych w całej Polsce wzięło udział ok. 120 000 osób.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród w eliminacjach do Konkursu #BeActive Awards oraz #BeActive w szkole i przedszkolu – Europejski Tydzień Sportu 2019.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

#beactive europejski tydzien sportu


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
logo MSIT logo MSIT
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +