europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

13 sierpnia 2020

Europejski Tydzień Sportu 2020Ministerstwo Sportu pragnie Państwa serdecznie zaprosić do udziału w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS).

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Tegoroczna szósta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach 23-30 września w całej Europie w częściowo zmienionej formule, z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia epidemicznego.

Nie zapominamy jednak o tym co tak naprawdę tworzy ideę Europejskiego Tygodnia Sportu, czyli o wydarzeniach w całej Polsce angażujących do aktywności fizycznej małe lokalne społeczności. Planujemy w tym roku dla organizatorów wydarzeń wiele niespodzianek, zachęcamy zatem do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie wkrótce znajdziecie Państwo wszystkie informacje odnośnie tegorocznej edycji Tygodnia.

#beactive europejski tydzien sportu


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
logo MSIT logo MSIT
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +