europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

Strefa Aktywności ETS 2019
15 października 2018

Gala Europejskiego Tygodnia Sportu 201812 października br.  o godz. 19:00 w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Europejskiego Tygodnia Sportu 2018 kończąca obchody czwartej już edycji tej inicjatywy w Polsce. Gospodarzem spotkania był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pan Jan Widera.

Impreza skierowana była do organizatorów wydarzeń realizowanych w czasie trwania Tygodnia. Wśród gości nie zabrakło również Ambasadorów akredytowanych w Polsce, członków Społecznej Rady Sportu, Ambasadorów Europejskiego Tygodnia Sportu oraz przedstawicieli instytucji i fundacji wspierających polski sport.

Podczas uroczystości zostały podsumowane działania realizowane w terminie 23-30 września br., w tym Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu oraz Noc Sportu, zorganizowana w Polsce po raz pierwszy, w których łącznie w Polsce wzięło udział ok. 215 000 osób. Była to również okazja do podziękowania organizatorom wydarzeń sportowych, dzięki zaangażowaniu których, liczba wydarzeń zarejestrowanych na sportowej mapie Europejskiego Tygodnia Sportu po raz pierwszy przekroczyła 1000!

Podobnie jak w ubiegłym roku istotnym elementem Gali było wręczenie nagród laureatom eliminacji do Konkursu ,,BeActive Awards” oraz wręczenie nagród zwycięzcom i osobom wyróżnionym w Konkursie #BeActive Edukacja.

Kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu będzie miała miejsce już za rok, między 23 a 30 września.

#beactive europejski tydzien sportu


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +