Czas na aktywność, czas na
#BeActive

logo

#RUN #FOOTBALL #CYCLING IT’S FUN!


2018-09-25-2018-09-27

Adres: Waniorowo 4, 72-300 Gryfice
Organizator:Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w WaniorowieW ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie po raz trzeci włącza się do międzynarodowej akcji organizując trzydniowe wydarzenia sportowe pod hasłem #RUN #FOOTBALL #CYCLING IT’S FUN!

W pierwszym dniu odbędą się INTEGRACYJNE BIEGI PRZEŁAJOWE na terenie placówki, których celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci szkolnych, zwrócenie uwagi na rolę ruchu w codziennym życiu oraz zachęcenie dzieci i młodzież do uprawiania sportu nie tylko na boisku, stadionie czy siłowni ale także na terenie parkowym i leśnym. Zawody mają charakter promocyjny i mają pokazać, że bieganie jest najprostszą formą ruchu jako jednego z elementów zdrowego trybu życia; promowanie aktywności fizycznej w okolicznościach przyrody, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej. W planowanym przedsięwzięciu wezmą udział reprezentacje z zaproszonych szkół i placówek. W w/w zawodach uczestnicy rywalizować będą w kategoriach wiekowych. Dystans do pokonania - 400m, 600 m, 800 m oraz 1200 m.

Drugiego dnia nastąpi otwarcie nowego boiska przy MOS w Waniorowie. Uroczystości towarzyszyć będzie inauguracyjny MECZ PIŁKI NOŻNEJ rozegrany pomiędzy reprezentacją wychowanków MOS w Waniorowie a zaproszonymi gośćmi.

Ostatniego dnia odbędzie się RAJD ROWEROWY na trasie Waniorowo – Baszewice –Trzygłów – Gryfice, którego celem będzie popularyzacja turystyki rowerowej, poznawanie terenów powiatu gryfickiego, zwiedzanie ciekawych miejsc.

Zaplanowane wydarzenia będą niezapomnianą przygodą, pełną sportowych wrażeń i pozytywnych emocji.Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +