Czas na aktywność, czas na
#BeActive

logo

Pożegnanie lata 2018 - dwa turnieje o Puchar Prezesa MLUKS


2018-09-23 Kcynia

Adres: ul. Wyrzyska 12, 89-240 Kcynia
Organizator:Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub SportowyW ramach projektu planujemy organizację 2 turniejów w piłkę ręczną skierowanych do młodych piłkarek ręcznych. Piłka ręczna w ostatnich latach zanotowała ogromny wzrost popularności wśród mieszkańców naszego kraju, w tym także gminy Kcynia. Reprezentacja narodowa, kluby sportowe odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Organizacja Mistrzostw Europy w 2016, pokazała jak wielkie zainteresowanie "szczypiorniakiem" jest w naszym kraju. Mecze naszych reprezentantów czy uczestników Ligi Mistrzów przyprawiają kibiców o szybsze bicie serca. Popularyzacja handballa poprzez różnego rodzaju akcje "Szczypiorniak na Orliku", "Szczypiorniasta Szkoła" czy tworzenie OSPR, a wraz z nim uczestnictwo kilkudziesięciu tysięcy młodych adeptów, pokazuje jak wielkie zainteresowanie jest piłką ręczną. Również nasz klub od kilku lat, organizuje w ciągu roku kilka turniejów szczypiorniaka o skali gminnej, powiatowej i międzywojewódzkiej, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, stoją na bardzo dobrym poziomie sportowym i są naszą chlubą i wizytówką.
W ramach inicjatywy "BeActive" planujemy organizację 2 turniejów w piłce ręcznej dziewcząt:
- w kategorii młodziczka - rocznik 2004 i młodsze
- w kategorii młodziczka młodsza - rocznik 2006 i młodsze
Szacujemy, iż w wydarzeniu zaplanowanym na 23 września 2018 r. (niedziela), udział weźmie 6 drużyn po 12 zawodniczek każda plus widzowie ok. 100 osób, co daje łącznie 170 odbiorców zadania.
miejsce realizacji wydarzenia: ul. Wyrzyska 12 (sala sportowa SP w Kcyni)


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +