europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

24 września 2020

OTWARCIE EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU NA WARSZAWSKIEJ „AGRYKOLI”23 września 2020 na warszawskiej „Agrykoli” Pani Danuta Dmowska- Andrzejuk, Minister Sportu spotkała się ze sportowcami z niepełnosprawnościami intelektualnymi, aby otworzyć wystawę zdjęć autorstwa Jarka Jaworskiego poświęconego sportowcom z klubu „ParaSportowi”.

Był to też moment oficjalnego otwarcia Europejskiego Tygodnia Sportu, który będzie trwał od 23 do 30 września 2020 roku oraz przeprowadzenia wspólnego treningu z zawodnikami klubu „ParaSportowi” czyli sportowcami z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Trening trwał około godziny i wzbudził wśród uczestników aplauz oraz nieukrywaną radość. Po treningu Pani Minister wręczyła uczestnikom treningu okolicznościowe upominki promujące Europejski Tydzień Sportu z jego przesłaniem #BeActive oraz pozowała do zdjęć z każdym z zawodników.

Uczestnikami spotkania byli nie tylko zawodnicy i trenerzy klubu „ParaSportowi”, a także rodzice, działacze i przyjaciele zawodników.

Pani Minister udzieliła wywiadów dla mediów, w których podkreślała rolę sportu osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi w ich aktywizacji i realizacji marzeń. Podkreślała, że sport nie ma barier i każdy może zdobywać swój sportowy Olimp.

 

 

 

Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu

Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu

Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu

#beactive europejski tydzien sportu


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
logo MSIT logo MSIT
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +