Przejdź do treści
Czas na aktywność,
czas na #BeActive
23-30 września
X

ambasadorzy

Ważną rolę w propagowaniu idei #BeActive odgrywają ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu. Ich zadaniem jest zwiększenie widoczności Tygodnia poprzez promowanie aktywności fizycznej i uprawiania sportu w różnych grupach społecznych po to, aby zainspirować jak najwięcej odbiorców.

Luiza Złotkowska

Luiza Złotkowska  - srebrna i brązowa medalistka IO w łyżwiarstwie szybkim. Medalistka Mistrzostw Świata i multimedalistka Mistrzostw Polski - w trakcie całej kariery zdobyła 77 medali MP we wszystkich konkurencjach łyżwiarstwa szybkiego. 

Od 2013 roku jest członkiem Komisji Zawodniczej Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich. W 2019 roku została wybrana przewodniczącą Komitetu Zawodniczego POLADA. Po zakończeniu kariery sportowej zawodowo związana z Polskim Komitetem Olimpijskim.

 

Bartosz Zmarzlik

Ambasador Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polski żużlowiec, reprezentant Polski. Dwukrotny mistrz świata z 2019 i 2020 r., mistrz świata juniorów z 2015 r. i Europy juniorów 2012 r. Dwa razy wywalczył tytuł mistrza świata w drużynie, czterokrotny drużynowy mistrz świata juniorów oraz dwukrotny drużynowy mistrz Europy juniorów. Obecny mistrz Polski. Otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Krzysztof Wiłkomirski

Ambasador Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polski judoka, trener klasy mistrzowskiej, stopień 5 dan. Zdobywca brązowych medali podczas mistrzostw świata w 2001 r. i mistrzostw Europy w 2003 r. Multimedalista zawodów Pucharów Świata i dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – Ateny 2004 r. oraz Pekin 2008 r.

 

Andrzej Supron

Ambasador Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polski zapaśnik. Uczestnik trzech letnich igrzysk olimpijskich. W 1980 r. wywalczył srebrny medal olimpijski. Po zakończeniu kariery sportowej trener i sędzia zapaśniczy, a także komentator. Obecnie prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. W 1994 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Maria Andrejczyk

Ambasadorka Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem. Na igrzyskach w Tokio, które odbyły się w 2021 r., zdobyła srebrny medal. Uczestniczyła także w poprzednich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Zwyciężczyni mistrzostw Polski.

 

Tomasz Kłos

Ambasador Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polski piłkarz grający na pozycji obrońcy, do 2008 r. występujący na boiskach Polski, Francji i Niemiec. Wielokrotny reprezentant Polski.

 

Otylia Jędrzejczak

Ambasadorka Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polska pływaczka, podczas igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 r. wywalczyła złoto i dwa srebrne medale. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. Obecnie aktywnie zaangażowana w projekty promujące sport, aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia, m.in. poprzez założoną przez siebie Fundację Otylii Jędrzejczak. W 2004 r. odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Adrian Castro

Ambasador Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polski szermierz, brązowy medalista w szabli mężczyzn (kat. B) letnich igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Na igrzyskach w Tokio wywalczył srebrny medal w tej samej kategorii. Medalista mistrzostw świata oraz Europy. W 2016 r. odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Fot. Bartłomiej Zborowski / Polski Komitet Paraolimpijski

 

Piotr Małachowski

Ambasador Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polski dyskobol, medalista igrzysk olimpijskich z Pekinu (2008 r.) i Rio de Janeiro (2016 r.). W 2015 r. wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata w Pekinie, a także dwa srebrne w Berlinie (2009 r.) i Moskwie (2013 r.). Zajął także pierwsze miejsca w konkursach podczas mistrzostw Europy w Barcelonie (2010 r.) i Amsterdamie (2016 r.).

 

Monika Pyrek-Rokita

Ambasadorka Europejskiego Tygodnia Sportu 2021

Polska lekkoatletyka specjalizująca się w skoku o tyczce. W mistrzostwach świata wywalczyła dwa srebrne medale i jeden brązowy, a także dwa brązowe w halowych mistrzostw świata. Czterokrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich. Założycielka Fundacji Moniki Pyrek, której działalność skupia się na projektach sportowych dla dzieci i młodzieży. W 2009 r. otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.