europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

Zgłoś wydarzenie
logo

Europaragedon w plenerze


2019-09-24-2019-09-25

Adres: Zdrojowa 24/30, 25-336 Kielce
Organizator:Stowarzysyenie Projekt SwietokrzyskieEUROPARAGEDON W PLENERZE:
-24-25 września 2019 Kielce i woj. świętokrzyskie,
-24 września Jędrzejów i Belno/Zagnańsk.
„Europaragedon w plenerze” to wydarzenie, którego celem jest promocja aktywności osób niepełnosprawnych, a także sportu jako doskonałego narzędzia aktywizacji osób wykluczonych społecznie. Odbędzie się w dniach 24-25 września na terenie województwa świętokrzyskiego, a dokładnie w trzech miejscach: Jędrzejów, Belno i Kielce. Wydarzenie jest realizowane w celu synergii i promocji działań odbywających się w ramach projektu EUROPARAGEDON realizowanego w ramach programu Erasmus+ Sport. Jednym z celów projektu była integracja środowiska osób niepełnosprawnych, ich aktywizacja, a także wymiana doświadczeń w gronie międzynarodowych partnerów na temat narzędzi i metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. „Europaragedon w plenerze” ma pokazać te metody i narzędzia, służyć promocji założeń projektu i ma być zachętą dla innych do realizacji projektów o podobnej tematyce.
Działania projektu Europaragedon zaplanowane zostały na terenie krajów partnerskich, jego efekty są bardzo korzystne dla uczestników, więc istnieje duża potrzeba promocji tych działań w środowisku lokalnym i dzielenie się dobrymi praktykami.
Realizacja wydarzenia „Europaragedon w plenerze” zaplanowana została na dwa dni: 24 i 25 września. 24 września odbędą się wydarzenia w dwóch miejscowościach na terenie województwa świętokrzyskiego. Jedno z nich w Jędrzejowie, a drugie w Belnie. Zakład Terapii Zajęciowej, który przygotuje zajęcia integrujące społeczność osób niepełnosprawnych.
W dniu 25 września odbędzie się podsumowanie działań na rynku w Kielcach. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 18:00 -22:00. Podczas niego na rynku w Kielcach odbędą się pokazy osiągnięć osób niepełnosprawnych inspirujące do działania i bycia aktywnym. Wystąpi teatr Osób Głuchych SEN z Kielc. Dodatkowo odbędzie się pokaz dyscypliny sportowej Boccia, którą mogą uprawiać osoby nawet całkowicie sparaliżowane. Trening oprowadzi Andrzej Janowski, były sportowiec, a po wypadku na nartach osoba na wózku inwalidzkim, który jest instruktorem bocci. Dodatkowo odbędzie się pokaz gry w tenisa stołowego zorganizowany przez Fundację DOGADANKA z Kielc, a także nocny pokaz blackmintona zorganizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy GEMIK w Kielcach. Podczas pokazów osoba prowadząca wydarzenie będzie informowała mieszkańców Kielc o tym, czym jest Be Active Week, czyli Europejski Tydzień Sportu, a także opowie o założeniach i efektach projektu EUROPARAGEDON realizowanego w ramach programu Erasmus+Sport w wymiarze międzynarodowym.
Wydarzenie EUROPARAGEDON W PLENERZE ma za zadanie zwrócić uwagę na potrzebę bycia aktywnym, rolę sportu w życiu ludzi niezależnie od ich predyspozycji (zdrowie, integracja społeczna, czas wolny, pasja, aktywność w życiu społecznym). Zostało zaplanowane w przestrzeni miejskiej, aby zaciekawić mieszkańców Kielc i województwa, a także turystów i osoby odwiedzające Kielce, a by uprawiali sport, byli aktywni w swoich środowiskach. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na to, że osoby niepełnosprawne również mogą być aktywne, mieć pasje, poświęcać jej czas, a także osiągać wyniki sportowe. Europaragedon w plenerze ma pokazać, że osoby niepełnosprawne nie SA skazane na siedzenie w domu i jest cały wachlarz możliwości jak to zrobić i Europaragedon w plenerze to własnie pokazuje. Organizatorzy celowo pokazują szeroki wachlarz możliwości nie ograniczając się tylko do jednej dyscypliny, aby dać możliwość wyboru i zainspirować osoby niepełnosprawne do bycia aktywnym i wyjścia z domu.Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +