europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

Zgłoś wydarzenie
Strefa Aktywności ETS 2019
logo

WARSZAWSKA OLIMPIADA SENIORÓW 2019


2019-09-28 Warszawa

Adres: ul. Konwiktorska 6, 00-206 Warszawa
Organizator:Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”.Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Warszawskiej Olimpiady Seniorów. Jest to wydarzenie o charakterze imprezy sportowo rekreacyjnej z elementami rywalizacji sportowej, które odbędzie się 28 września 2019 r. na obiektach sportowych Ośrodka „Polonia” ul. Konwiktorska 6.
Celem imprezy jest wykształcenie w pokoleniu osób starszych potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowanie aktywnego stylu życia.
W Warszawie mieszka dużo starszych osób. Wielu z nich jest zainteresowanych różnymi formami rekreacji, nie zawsze mając możliwość regularnego uczestnictwa. Stąd konieczność zapoznania ich z możliwościami aktywnego spędzania czasu, ofertą nowoczesnych form rekreacji i potrzebą dbania o własną kondycję fizyczną i psychiczną. Uczestnicy Olimpiady rywalizować będą w 10 dyscyplinach (pływanie, biegi, pchnięcie kulą, skok w dal, strzelanie z łuku, ergometry wioślarskie, strzelanie z broni pneumatycznej, tenis stołowy, brydż i szachy). Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: poniżej 70 roku życia, 70-79 rok życia, powyżej 80 roku życia. Zwycięzcy konkurencji otrzymają okolicznościowe medale oraz drobne upominki. Dodatkowo uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcyjnych konkurencji rekreacyjnych, W Miasteczku Zdrowego Seniora skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej), wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Dodatkową atrakcją będzie Scena dla Seniora, na której oglądać będzie można pokazy z zakresu sportu, rekreacji ruchowej, kultury i rozrywki - zapraszamy warszawskie Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Ośrodki Sportu i Rekreacji do zaprezentowania swoich programów artystycznych. Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: plecak, koszulka, kubek, chusta, woda oraz będzie mógł skorzystać z bezpłatnego poczęstunku, który będzie przygotowany w strefie gastronomicznej.
Serdecznie zapraszamy.


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +