europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

Strefa Aktywności ETS 2019
logo

Zdrowo i Sportowo


2019-09-23-2019-09-28

Adres: 120, 34-210 Marcówka
Organizator:Szkoła Podstawowa im. Bohaterów WesterplatteBieg Leśny odbędzie się 21.09.2019 r. o godzinie 9.00 w Marcówce.
DZIEŃ I - "BIEG LEŚNY". Będzie on inauguracją Europejskiego Tygodnia Sportu. Tegoroczna edycja edycja poświęcona będzie zmarłej nauczycielce- p. Katarzynie Targosz, która go przez wiele lat organizowała. Bieg Leśny na 10 km jest biegiem głównym, oprócz niego będą jeszcze: biegi dla dzieci, Bieg na 6,5 km dla dzieci i młodzieży, Nordic Leśny na dystansie 6,5 km. Więcej informacji na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/904539963258592/permalink/916547032057885/
DZIEŃ II - "Powiat suski bez tajemnic - czyli z kijkami nam po drodze" - spotkanie miłośników nordic walking, szkolenie i instruktaż z techniki poprawnego chodzenia,wymarsz w trasę ,a na zakończenie rajdu odbędzie się ognisko.
DZIEŃ III - "W zdrowym ciele zdrowy duch" - spotkanie z dietetykiem oraz trenerem personalnym.
DZIEŃ IV - zajęcia sportowo- rekreacyjne (podchody, "odświeżamy" gry i zabawy z przeszłości.
DZIEŃ V - z "Spotkania z ciekawymi ludźmi"- wizyta w szkole sportowca, który pochodzi z powiatu suskiego (Roman Ficek, państwo Guzikowie).
DZIEŃ VI- Szkolny Turniej w Piłkę Nożną- o Puchar Dyrektora Szkoły.
Ponadto, podczas Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole będą "Aktywne przerwy"- gry i zabawy na świeżym powietrzu, "Kąciki zdrowej żywności" (czyli alternatywa na chipsy i słodycze).


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +