europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

Strefa Aktywności ETS 2019
logo

Europejski Tydzień Sportu


2019-09-23-2019-09-27

Adres: ul. Słowackiego 56, 27-500 Opatów
Organizator:Zespół Szkół nr 1 Opatów



Plan działań:

PONIEDZIAŁEK 23.09.2019

Turniej drużyn mieszanych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
1. W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny:
2. POCEMON
3. KAPSLE
4. MATATA
5. MUCHOMORKI
6. DZIKIE WĘŻE
7. GŁODOMORY
8. SCYZORYKI
9. GLOBUSY
10. LAMUSY
11. IPHONY

Mecze odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Turniej odbywał się w miłej atmosferze, w nawiązaniu do odbywających się obecnie Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Nasz turniej wzbudził nie mniejsze emocje i zaangażowanie naszych uczniów.

WTOREK 24.09.2019

Sprawnościowy tor przeszkód.
Tor przeszkód składał się z elementów, które pozwoliły na określenie zakresu poziomu motorycznego i predyspozycji psychofizycznych uczniów.
Weryfikacji sprawności motorycznej poddano 5–osobowe drużyny poszczególnych klas. O kolejności zajętych miejsc w końcowej klasyfikacji decydował łączny czas uzyskany przez poszczególne drużyny.

ŚRODA 25.09.2019

Piłka nożna
Trzeciego dnia EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU w naszej szkole dominowała piłka nożna. Męska część społeczności szkolnej „ Górki” rywalizowała w turnieju piłkarskim prezentując swe umiejętności i predyspozycje piłkarskie na wielofunkcyjnym boisku naszej szkoły. Do zmagań sportowych przystąpiło 8 drużyn. Równolegle w dwóch grupach w toku przeprowadzonych meczów wyłoniono po dwie najlepsze drużyny, które zmierzyły się w finałowej rozgrywce rozstrzygającej o kolejności zajęcia trzech pierwszych miejsc.




CZWARTEK 26.09.2019

Rekreacja ruchowa

Promując rekreacyjno – plenerowe formy spędzania wolnego czasu wśród naszych uczniów zaplanowaliśmy realizację zajęć aktywizujących w terenie. Poszczególne grupy ćwiczebne pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego realizowały zaproponowane przez nas trzy formy aktywizacji:
• pierwsza grupa uczniów ma do pokonania dystans 8 km marszu z kijkami NW w terenie.
• Druga grupa uczniów wykona marszobieg na bieżni miejskiego stadionu sportowego OKS .
• Trzecia grupa uczniów zmierzy się w crossowym marszobiegu terenowym na dystansie
• 4 km.

PIĄTEK 27.09.2019

Zdrowy tryb życia – prelekcja

Młodzież uczestniczy w wykładzie na temat zdrowego stylu życia w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Uczniowie wysłuchają prelekcji o zdrowym stylu życia przeprowadzonym przez nauczyciela wychowania fizycznego. Celem wykładu będzie podniesienie świadomości zdrowego stylu życia oraz jego znaczącego wpływu na nasze codzienne funkcjonowanie. Młodzież będzie miała możliwość zapoznania się z zasadami zdrowego odżywiania, piramida żywienia oraz ze skutkami złych nawyków zdrowotnych prowadzących do otyłości, choroby układu krwionośnego, cukrzycy oraz nowotworu.

Akcentem finałowym Europejskiego Tygodnia Sportu będą zajęcia fitness przy muzyce
(aerobic , pilates, body ball).

Poprzez propagowanie zdrowego stylu życia zachęcamy do uczestnictwa w dodatkowych pozalekcyjnych formach aktywności ruchowej, w ramach których realizowane są ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni, zajęcia z piłki siatkowej i nożnej oraz inne dowolne formy ruchu.

Popierając i aktywnie promując powyższe zagadnienia nauczyciele oraz pracownicy szkoły czynnie uczestniczą w cyklicznych zajęciach rekreacyjno- sportowych, gdzie mając do dyspozycji nowoczesną bazę sportową naszej placówki spotykają się biorąc udział w zajęciach ruchowych
typu : gry zespołowe, ćwiczenia na siłowni, nordic walking, street worka ut.

Plan realizowali nauczyciele wychowania fizycznego:
Waldemar Domagała
Marek Frejlich
Aneta Król
Monika Masternak
Robert Gubernat
Cezary Okulski
Józef Komisarek
Marek Borkowski


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +