europejski tydzień sportu

Czas na aktywność, czas na #BeActive

Strefa Aktywności ETS 2019
logo

Europejski Tydzień Sportu


2019-09-23-2019-09-30

Adres: Szydłowska 9, 28-200 Staszów
Organizator:ZPO Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w KurozwękachWydarzenie Europejski Tydzień Sportu rozpoczęło się 23.09.2019r prelekcją na temat "Zdrowego trybu życia" dla wszystkich uczniów szkoły, przygotowaną przez klasę VII pod kierunkiem wychowawcy klasy. Następnie odbyło się spotkanie dla młodzieży z trenerem personalnym i menagerem sportu. Zaproszony gość zachęcał naszych uczniów do aktywności fizycznej, wskazując korzyści z uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Być aktywnym to być zdrowym, silnym i szczęśliwym człowiekiem- tę prawdę starał się zaszczepić naszej młodzieży. Poruszane na spotkaniu tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do zaproszonego gościa. Po spotkaniu przeprowadzone były zajęcia FITNESS DANCE dla dziewcząt i chłopców z klas I-IV. Osobne zajęcia prowadzone były dla dziewcząt i chłopców z klas V- VIII. Zajęcia fitness, były doskonałą zabawą taneczna opartą o elementy choreograficzne. Uczniowie bawili sie doskonale, niesamowita energia i charyzma pani instruktor dała odczuć się już na samym wstępie co zmobilizowało ogromną liczbę dzieci do aktywności i świetnej zabawy. Radość na twarzach oraz pozytywna energia towarzyszyły dzieciom i nauczycielom przez cały czas. W czasie zabawy hasłami przewodnimi było „#BeActive w szkole i przedszkolu – Europejski Tydzień Sportu 2019”-Chcesz być zdrowy i uśmiechnięty – # BeActive . W dniu 24.09.2019r o godz. 18.00 odbył się LADY FITNESS DANCE- fitness otarty dla wszystkich. Instruktorka fitness zadbała o świetną zabawa przy energetycznej muzyce.
W dniu 24.09.2019r rozpoczęły się w naszej szkole rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną. Zaplanowane były 4 mecze dziewcząt i 4 chłopców. Turniej zainaugurował mecz między dziewczętami z klasy VII i VIII a pracownikami szkoły (nauczycielki i panie z obsługi). Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem uczennic szkoły.
W dniu 26.09.2019r w godzinach popołudniowych wyruszyły w stronę Mokrego trzy grupy rowerowe uczniów, nauczycieli i rodziców. Gr. I Kurozwęki, Gr. II Kotuszów, Gr. III Oględów. Wszystkie grupy spotykały się przy leśniczówce w miejscowości Jabłonica. Następnie razem udały się do miejscowości Mokre, gdzie znajduje się pomnik pamięci żołnierzy AK. Pod pomnikiem zaprezentowany został krótki rys historyczny miejsca pamięci. Następnie przeprowadzone zostały zabawy sportowe tj. „Mówiąca piłka" i "Wyścig z dynią". Ostatnim punktem rajdu był słodki poczęstunek i powrót tą samą trasą do swoich miejscowości.
W dniu 28.09.2019r zaplanowany jest dla młodzieży i ich rodziców, a także nauczycieli i pracowników szkoły rajdy piesze po najbliższej okolicy.


Europejski Tydzień Sportu to cykliczna impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju
twórczych, sportowych działań w różnych krajach. Sprawdź jakie wydarzenia odbywają
się w Polsce w tym roku.
#beactive europejski tydzien sportu Ministerstwo sportu i turystyki projekt współfinansowany w ramach programu Uni Europejskiej Erasmus +